Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Extract from PURE

Below is a list of personnel as currently reported to AU's database.

Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)
Anciaux, Yoann Emeric, Postdoc, yoann.anciaux@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110)
+4587155574
Bataillon, Thomas, Lektor, tbata@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 321)
Berglund, Jonas, Postdoc, jonas.berglund@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110)
Bergman, Juraj, Postdoc, jurajbergman@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110)
+4587157896
Foldager, Leslie, Seniorforsker, leslie@anis.au.dk, Institut for Husdyrvidenskab - Adfærd og Stressbiologi (K27, 3216)
Grove, Jakob, Lektor, grove@biomed.au.dk, Institut for Biomedicin - Forskning og uddannelse, Skou-bygningen (1116, 442)
Halager, Anders Egerup, Software engineer, aeh@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 327)
Kalinowski, Jaroslaw, Systemadministrator, jk@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 327)
Lucotte, Elise A, Postdoc, elucotte@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110)
+4587155562
Mailund, Thomas, Lektor, mailund@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 326)
Terkelsen, Kasper Munch, Adjunkt, kaspermunch@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 327)
+4587155557
Noer, Ellen Bernadette, elno@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 319)
+4587155559
Pedersen, Christian Storm, Centerleder, Lektor, cstorm@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 325)
+4587156535
Schierup, Mikkel Heide, Professor, mheide@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 323)
Soraggi, Samuele, Postdoc, samuele@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110)
+4587155556
Villesen, Palle, palle@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC) (1110, 321)
Zhang, Qianqian, Postdoc, qianqian.zhang@birc.au.dk, Center for Bioinformatik (BiRC)